Zadania grafika

Tworzenie strony internetowej jest nie tylko zadaniem, do którego zaangażowany jest informatyk programista. Duży wkład ma również grafik, którego zadaniem jest stworzenie szaty graficznej strony, czyli wyglądu, jaki zostanie zaprezentowany użytkownikowi. Jak wiadomo, to właśnie szata graficzna jako pierwsza przyciąga wzrok, więc grafik musi znać się na rzeczy oraz doskonale orientować we wszystkich programach graficznych, metodach i sposobach tworzenia wyglądu strony internetowej. Grafika może być prosta i nieskomplikowana, jak grafika statyczna. Nazywa się ją również grafiką 2D. Na pewno jest to lepsze rozwiązanie dla osób, które mają wolne łącze, gdyż takie strony ładują się szybciej. Z drugiej strony, można również tworzyć witryny w grafice 3D, które są animowane.

Ważne jest przede wszystkim, by grafik umiał zaprojektować stronę z pasją, czytelnie, ale również w trosce o szczegóły. Nie można skupiać się na super efektownych okienkach w wymiarze 3D, jeśli czcionka jest nieczytelna, albo strona się rozjeżdża. Wszystko musi współgrać, zarówno kolory, jak i płynne przejścia. Dobry grafik jest na wagę złota, dlatego powinien on cały czas szkolić się w swoim fachu, obserwować nowinki komputerowo – graficzne, czytać książki branżowe, no i oczywiście spędzać dużo czasu przed komputerem tworząc coraz lepsze wersje swoich stron internetowych, obrabiając zdjęcia, czy nawet tworząc gry internetowe, ponieważ również w tym fachu, wymagana jest obecność możliwie najlepszych grafików.

Profesjonalnie i z gustem przeprowadzona kampania marketingowa w sieci naszej strony internetowej to pierwszy, a nawet najważniejszy krok do osiągnięcia trwałego sukcesu. Dobra promocja firmy i jej strony w Internecie może niezaprzeczalnie dostarczyć jej miliony nowych, potencjalnych klientów. Reklama również wpływa na wizerunek nasze firmy w Internecie. Dlatego z pewnością warto zadbać o to, by […]


O stronie
Na blogu będę chciał dzielić się z Wami moimi uwagami/opiniami/radami na temat webmasterki, która jak wiadomo nie jest tylko zawodem, ale i sposobem na życie. Dla człowiek spoza branży może wydać się to dziwne, ale dla webmastera to coś całkowicie normalnego. Blog będzie zawierał wpisy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych webów. Może napisze kilka słów o sobie. Mam na imię Kuba, skończyłem Informatykę Stosowaną na AGH. Od 5 lat prowadzę własną firmę zajmującą się tworzeniem stron oraz ich promowaniem w internecie. Tworze strony w zasadzie w każdej technologii od html do flash'a. Jeśli chodzi o reklamę w internecie to moją specjalnością jest pozycjonowanie stron www w google.pl. Za pewne przez tą wyszukiwarkę tutaj trafiłeś :). Pozycjonowanie to szereg zabiegów od optymalizacji kodu strony, przez linkowanie, po zmiany na stronie mające na celu zapewnienie stronie wysokiego (najlepiej 1 miejsca) w wyszukiwarce pod daną frazę czy słowo kluczowe. Najczęsciej w Polsce pozycjonowanie dokonuje się dla google, gdyż wyszukiwarka ta posiada ponad 90% udział w rynku. Konkurencja jest słaba i w dodatku rozdrobniona, dlatego nie stanowi żadnej konkurencji dla google i nie ma żadnej ciekawej oferty dla biznesu w porównanie z gigantem z USA. W razie pytań/wątpliwości zapraszam do kontaktu ze mną poprzez mail/gg/telefon. Dodam, że realizuję także odpłatnie zlecenia z zakresu webmasterki oraz pozycjonowania stron www w wyszukiwarce google.pl - w razie zainteresowanie zachęcam do kontaktu, wycena jest darmowa i w żaden sposób zobowiązująca do czegokolowiek - napisz nic nie ryzykujesz poza kilkoma minutami swojego czasu, zleć pracę profecjonaliście. Pozdrawiam Kuba vel grubarybaseo. System reklamy TestWebmasterka nie jest lekki kawałek chleba także dobrze się zastanów, zanim będziesz chciał zrobić z niej swój środek utrzymania. Nie chciałbyś później chyba pozostać bez środków do życia?, a co z rodziną? - przemyśl dobrze każdą swoją decyzję.