Mobilne strony WWW

Internet to w dzisiejszych czasach nie tylko możliwości udostępniane za pomocą komputera. To również mobilne możliwości odwiedzania stron, czyli portale www dostępne w każdej komórce. Przeglądanie stron internetowych na monitorach komputerów dziś już nie wystarcza. Dostęp do strony ma być możliwy wszędzie, niezależnie od tego gdzie się znajdujemy, a przede wszystkim nie może to być uzależnione od obecności komputera podłączonego do sieci. Jest jeszcze wiele miejsc, w których dostęp do komputera jest utrudniony. W tym przypadku na ratunek przychodzą właśnie portale internetowe oglądane za pomocą komórki. Telefony komórkowe są dziś bardzo powszechne i większość z nich jest już wyposażona w możliwość łączenia się z Internetem.
Jednak jak stworzyć przejrzystą i fajną stronę internetową z możliwością podglądania jest na wyświetlaczu naszego telefonu komputerowego? Dla wykonawcy może to być rzeczywiście nieco utrudnione. Dziś obowiązującym standardem jest szerokość 960 pikseli. Takie określone reguły sa potrzebne, aby strony były wyświetlane w sposób poprawny i czytelny dla odbiorcy niezależnie od modelu posiadanego telefonu. Niestety strona stworzona w technologii flash na komputerze będzie zupełnie inaczej odbierana na wyświetlaczu naszego telefonu komórkowego. Jednak wciąż stworzenie witryny internetowej na miarę telefonu komórkowego jest nie lada wyzwaniem. Na dzień dzisiejszy strona tworzona dla technologii komórkowej ma być przede wszystkim czytelna i odbierać w danej rozdzielczości, nie musi być ona ładna, ze skomplikowanymi rozwiązaniami graficznymi. Kolejnym krokiem jest właśnie zapewnienie wszystkich efektów, jakie mamy możliwości odbierać na monitorach komputerowych. Na ratunek przychodzi również JavaScript, która pomaga zoptymalizować cały obraz wyświetlany na wyświetlaczu telefonu komórkowego. W niedługim czasie wraz z użytecznością strony internetowej w komórkach przyjdzie również odpowiedni Layout i pożądane zaplecze graficzne. Warto jednak korzystać z takich innowacyjnych rozwiązań, żeby mieć możliwość dostępu do naszej witryny internetowej niezależnie od miejsca, w którym będziemy się znajdować.

Tagi dodane do tego postu przez autora wpisu na naszej stronie: , , ,

Profesjonalnie i z gustem przeprowadzona kampania marketingowa w sieci naszej strony internetowej to pierwszy, a nawet najważniejszy krok do osiągnięcia trwałego sukcesu. Dobra promocja firmy i jej strony w Internecie może niezaprzeczalnie dostarczyć jej miliony nowych, potencjalnych klientów. Reklama również wpływa na wizerunek nasze firmy w Internecie. Dlatego z pewnością warto zadbać o to, by […]


O stronie
Na blogu będę chciał dzielić się z Wami moimi uwagami/opiniami/radami na temat webmasterki, która jak wiadomo nie jest tylko zawodem, ale i sposobem na życie. Dla człowiek spoza branży może wydać się to dziwne, ale dla webmastera to coś całkowicie normalnego. Blog będzie zawierał wpisy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych webów. Może napisze kilka słów o sobie. Mam na imię Kuba, skończyłem Informatykę Stosowaną na AGH. Od 5 lat prowadzę własną firmę zajmującą się tworzeniem stron oraz ich promowaniem w internecie. Tworze strony w zasadzie w każdej technologii od html do flash'a. Jeśli chodzi o reklamę w internecie to moją specjalnością jest pozycjonowanie stron www w google.pl. Za pewne przez tą wyszukiwarkę tutaj trafiłeś :). Pozycjonowanie to szereg zabiegów od optymalizacji kodu strony, przez linkowanie, po zmiany na stronie mające na celu zapewnienie stronie wysokiego (najlepiej 1 miejsca) w wyszukiwarce pod daną frazę czy słowo kluczowe. Najczęsciej w Polsce pozycjonowanie dokonuje się dla google, gdyż wyszukiwarka ta posiada ponad 90% udział w rynku. Konkurencja jest słaba i w dodatku rozdrobniona, dlatego nie stanowi żadnej konkurencji dla google i nie ma żadnej ciekawej oferty dla biznesu w porównanie z gigantem z USA. W razie pytań/wątpliwości zapraszam do kontaktu ze mną poprzez mail/gg/telefon. Dodam, że realizuję także odpłatnie zlecenia z zakresu webmasterki oraz pozycjonowania stron www w wyszukiwarce google.pl - w razie zainteresowanie zachęcam do kontaktu, wycena jest darmowa i w żaden sposób zobowiązująca do czegokolowiek - napisz nic nie ryzykujesz poza kilkoma minutami swojego czasu, zleć pracę profecjonaliście. Pozdrawiam Kuba vel grubarybaseo. System reklamy TestWebmasterka nie jest lekki kawałek chleba także dobrze się zastanów, zanim będziesz chciał zrobić z niej swój środek utrzymania. Nie chciałbyś później chyba pozostać bez środków do życia?, a co z rodziną? - przemyśl dobrze każdą swoją decyzję.