Oglądając film na YouTube często zastanawiamy się, czy możliwe jest jego ściągnięcie na dysk komputera – czy to celem wykorzystania go w nieco inny sposób, czy też po prostu po to, aby mieć go zawsze pod ręką, nie tylko przebywając online, ale też nie posiadając stałego połączenia z Internetem. Czy jednak ściąganie z youtube jest możliwe i łatwe? Co musimy posiadać, aby go “dokonać”?

Sposoby na zapisywanie filmu z YouTube na dysku

Istnieją dwa główne sposoby na ściąganie z YouTube i każdy z nich jest obecnie skuteczny, pozwalając nam zapisać film na dysku – w zależności od wyboru – w dowolnej jakości. Tymi sposobami są:

  • skorzystanie z właściwej wtyczki dla swojej przeglądarki – instalując odpowiednią wtyczkę mamy tę wygodę, że wystarczy, że wejdziemy na stronę filmu, który chcemy pobrać, a następnie wciśniemy odpowiedni przycisk – ten automatycznie znajdzie się w folderze pobieranych na dysku naszego komputera;
  • wykorzystanie serwisu online – jeżeli nie chcemy instalować żadnego specjalistycznego oprogramowania, możemy skorzystać z serwisów oferujących tę usługę online; wystarczy wprowadzić adres URL i wybrać jakość docelową, a serwis tego typu wygeneruje nam odpowiedni link do pobierania.

Podsumowanie

Jeżeli interesuje nas ściąganie z YouTube, nie musimy sięgać po specjalistyczne narzędzia. Wystarczy skorzystać czy to z wtyczki, czy też z serwisu online – wszystko odbędzie się za pośrednictwem zaledwie kilku kliknięć, bez potrzeby posiadania bardzo specjalistycznej wiedzy w temacie.