Blog czy strona internetowa?

Blog czy strona internetowa – to odwieczne pytanie wielu osób. Spróbuje na nie odpowiedzieć. Aby wiedzieć co chcesz założyć i w jakiej branży działać powinieneś odpowiedzieć sobie najpierw na pytanie – czego chcesz? Strony internetowe są zazwyczaj tworzone dla wszystkich tych osób, które posiadają własne firmy i chcą reklamować swoją działalność właśnie w internecie. Strona internetowa zawiera również ciągle tą samą treść, którą rzadko kiedy się aktualizuje.

Strona, to wizytówka firmy w internecie i taką ma właśnie spełniać rolę.

Z blogiem jest zupełnie inaczej. Blog to twór, który przez cały czas żyje – rozwija się i co za tym idzie stanowi wysokiej jakości treść w internecie. Bloga w dzisiejszych czasach może założyć praktycznie każda osoba, która ma dobre pomysły i czas na jego prowadzenie. Wysokiej jakości blog można także wykorzystać finansowo, między innymi reklamując na nim produkty z programów partnerskich lub też publikując płatne reklamy. Możliwości jak widzisz jest naprawdę sporo, trzeba jest tylko umieć wykorzystać.

Już od wielu lat firmy, które posiadają strony internetowe doskonale zdają sobie sprawę z tego, że marketing prowadzony w Internecie przynosi znacznie większe zyski niż tradycyjna reklama, na przykład w prasie czy w radiu. Najważniejszą zaletą reklam internetowym jest ogromny, właściwie nieograniczony zasięg. Jeśli chcemy się zareklamować w danym mieści, możemy to zrobić. Chcemy zapoznać […]


O stronie
Na blogu będę chciał dzielić się z Wami moimi uwagami/opiniami/radami na temat webmasterki, która jak wiadomo nie jest tylko zawodem, ale i sposobem na życie. Dla człowiek spoza branży może wydać się to dziwne, ale dla webmastera to coś całkowicie normalnego. Blog będzie zawierał wpisy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych webów. Może napisze kilka słów o sobie. Mam na imię Kuba, skończyłem Informatykę Stosowaną na AGH. Od 5 lat prowadzę własną firmę zajmującą się tworzeniem stron oraz ich promowaniem w internecie. Tworze strony w zasadzie w każdej technologii od html do flash'a. Jeśli chodzi o reklamę w internecie to moją specjalnością jest pozycjonowanie stron www w google.pl. Za pewne przez tą wyszukiwarkę tutaj trafiłeś :). Pozycjonowanie to szereg zabiegów od optymalizacji kodu strony, przez linkowanie, po zmiany na stronie mające na celu zapewnienie stronie wysokiego (najlepiej 1 miejsca) w wyszukiwarce pod daną frazę czy słowo kluczowe. Najczęsciej w Polsce pozycjonowanie dokonuje się dla google, gdyż wyszukiwarka ta posiada ponad 90% udział w rynku. Konkurencja jest słaba i w dodatku rozdrobniona, dlatego nie stanowi żadnej konkurencji dla google i nie ma żadnej ciekawej oferty dla biznesu w porównanie z gigantem z USA. W razie pytań/wątpliwości zapraszam do kontaktu ze mną poprzez mail/gg/telefon. Dodam, że realizuję także odpłatnie zlecenia z zakresu webmasterki oraz pozycjonowania stron www w wyszukiwarce google.pl - w razie zainteresowanie zachęcam do kontaktu, wycena jest darmowa i w żaden sposób zobowiązująca do czegokolowiek - napisz nic nie ryzykujesz poza kilkoma minutami swojego czasu, zleć pracę profecjonaliście. Pozdrawiam Kuba vel grubarybaseo. System reklamy TestWebmasterka nie jest lekki kawałek chleba także dobrze się zastanów, zanim będziesz chciał zrobić z niej swój środek utrzymania. Nie chciałbyś później chyba pozostać bez środków do życia?, a co z rodziną? - przemyśl dobrze każdą swoją decyzję.