Bezpieczne strony WWW

Rozwijający się wciąż i wciąż Internet przynosi nieocenione możliwości związane z tworzeniem i projektowaniem stron www. Niestety, wraz z nowymi możliwościami rodzą się zupełnie nowe, dotąd niespotykane zagrożenia. Na szczęście istnieją jednak organizacje społeczne, które inwestując w tworzenie witryn www mogą skutecznie przyczynić się do powiększania stopnia bezpieczeństwa w Internecie. Jedną z istotniejszych kwestii jest również bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój najmłodszych osób, które już zaglądają do sieci i odwiedzają liczne serwisy internetowe.
Bezpieczeństwo dzieci w sieci powinno być priorytetem dla każdego rodzica dopuszczającego dziecko do sieci. Internet może być źródłem wiedzy i zabawy, pod warunkiem, że użytkuje się go w sposób odpowiedni i bezpieczny. Nie każdy maluch wie jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw Internetu. I to właśnie w gestii rodziców leży podjęcie odpowiednich kroków, które są w stanie to bezpieczeństwo zapewnić. Oprócz tych przydatnych treści, gdzie maluchy się czegoś uczą, rysują, piszą czy grają, w sieci znajduje się również mnóstwo treści, które są niebezpieczne i mogą zakłócić prawidłowy rozwój naszej pociechy. Jeśli zobaczymy, że ilości stron odwiedzanych przez nasze dziecko stron z treściami nieprzystosowanymi dla jego wieku, powinniśmy jak najszybciej podjąć działania, które mogą temu zapobiec. Nie można zostawiać małych dzieci samych w Internecie. Jeśli dziecko zasiada do komputera powinno się to odbywać pod naszą ścisłą kontrolą. Rodzic uważa, ze ochrona i zapewnienie bezpieczeństwa w świecie realnym jest wystarczająca. Nic bardziej mylnego, odwiedzanie niepożądanych witryn przez dzieci może spowodować większe szkody, niż niebezpieczeństwa spotkane w realnym świecie. Warto również wykupić i zainstalować programy, które blokują strony z treściami nieprzystosowanymi do młodego wieku odwiedzających. Wiele organizacji wspiera tego typu działania i stale propaguje rozwiązania, które w sposób skuteczny poprawiają bezpieczeństwo naszego dziecka w sieci.

Tagi dodane do tego postu przez autora wpisu na naszej stronie: , , , ,

Założenie strony internetowej to dopiero pierwszy krok do tego, by nasza strona przynosiła wymierne efekty. Najważniejszą kwestią jest bowiem reklama. Istnieje bardzo wiele sposób, które pomogą w sposób skuteczny zareklamować naszą witrynę internetową, a tym samym zachęcić do odwiedzin jak największą grupę osób. Oto najpopularniejsze sposoby reklamowania serwisu www w sieci: banery internetowe, buttony, billboardy, […]


O stronie
Na blogu będę chciał dzielić się z Wami moimi uwagami/opiniami/radami na temat webmasterki, która jak wiadomo nie jest tylko zawodem, ale i sposobem na życie. Dla człowiek spoza branży może wydać się to dziwne, ale dla webmastera to coś całkowicie normalnego. Blog będzie zawierał wpisy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych webów. Może napisze kilka słów o sobie. Mam na imię Kuba, skończyłem Informatykę Stosowaną na AGH. Od 5 lat prowadzę własną firmę zajmującą się tworzeniem stron oraz ich promowaniem w internecie. Tworze strony w zasadzie w każdej technologii od html do flash'a. Jeśli chodzi o reklamę w internecie to moją specjalnością jest pozycjonowanie stron www w google.pl. Za pewne przez tą wyszukiwarkę tutaj trafiłeś :). Pozycjonowanie to szereg zabiegów od optymalizacji kodu strony, przez linkowanie, po zmiany na stronie mające na celu zapewnienie stronie wysokiego (najlepiej 1 miejsca) w wyszukiwarce pod daną frazę czy słowo kluczowe. Najczęsciej w Polsce pozycjonowanie dokonuje się dla google, gdyż wyszukiwarka ta posiada ponad 90% udział w rynku. Konkurencja jest słaba i w dodatku rozdrobniona, dlatego nie stanowi żadnej konkurencji dla google i nie ma żadnej ciekawej oferty dla biznesu w porównanie z gigantem z USA. W razie pytań/wątpliwości zapraszam do kontaktu ze mną poprzez mail/gg/telefon. Dodam, że realizuję także odpłatnie zlecenia z zakresu webmasterki oraz pozycjonowania stron www w wyszukiwarce google.pl - w razie zainteresowanie zachęcam do kontaktu, wycena jest darmowa i w żaden sposób zobowiązująca do czegokolowiek - napisz nic nie ryzykujesz poza kilkoma minutami swojego czasu, zleć pracę profecjonaliście. Pozdrawiam Kuba vel grubarybaseo. Webmasterka nie jest lekki kawałek chleba także dobrze się zastanów, zanim będziesz chciał zrobić z niej swój środek utrzymania. Nie chciałbyś później chyba pozostać bez środków do życia?, a co z rodziną? - przemyśl dobrze każdą swoją decyzję.