Czy warto posiadać swój hosting?

Czy warto posiadać swój hosting? Dla zwykłego użytkownika internetu własny hosting tak naprawdę nic nie daje, generalnie trzeba mieć naprawdę dużą stronę żeby zachodziła potrzeba posiadania własnego serwera, ogólnie serwery i hostingu można podzielić na współdzielone i dedykowane. Ta pierwsza opcja w zupełności nam wystarczy jeśli szukamy hosting na bloga, gdzie czasami coś piszemy, druga wersja jest dla bardziej wymagających użytkowników, którzy mają duże serwisy, wymagające obsługi bardzo dużego ruchu.

Z całą pewnością warto pomyśleć o tym żeby nasz serwer był bezpieczny, bezpieczny hosting to podstawa. Znane są przypadki gdy ludzie tracili strony bo serwery nie były zbyt dobrze zabezpieczone. Hosting pod bloga nie wymaga zbyt mocnych parametrów,  chyba że mamy setki tysięcy czytelników i dużo różnych mediów tam zamieszczonych, wówczas można pomyśleć o jakimś dedykowanym rozwiązaniu dla naszego bloga. W każdym innym przypadku nie ma takiej konieczności żeby płacić dodatkowo za coś z czego nie będziemy korzystać.

Jaki hostingu

Jeżeli jedynie korzysta się ze stron internetowych, pobiera pliki multimedialne lub rozmawia z przyjaciółmi to wówczas nie ma sensu wydawać zbędnie pieniędzy na dodatkowe opcje,. Lecz gdy w grę wchodzi umieszczenie strony internetowej w sieci to wówczas hosting jest rzeczą obowiązkową i wręcz niezbędną, wtedy wystarczy nam zwykły hosting stron internetowych, przeważnie na początku tani hosting www jest zadowalający, potem jak strona się rozkręci można zmienić parametry albo serwer, przeniesienie hostingu dla osób sietym zajmujących to nie jest problem. Hosting innymi słowy jest to serwer na którym znajduje się strona internetowa. Aby mogła ona być opublikowana w internecie musi znajdować się w miejscu które to umożliwia.

Nasz komputer może ewentualnie udostępniać ją w ramach intranetu dla innych stacji dostępnych w domu, lecz gdy chcemy profesjonalnie umieścić ja w internecie obowiązkowe jest wykupienie hostingu. Można skorzystać z opcji darmowych hostingów jeżeli witryna nie będzie posiadała zbyt dużej pojemności ale czasem potrzebujemy hosting dla firmy . Dzięki temu nasza strona zostanie opublikowana za darmo. Lecz gdy w grę wchodzą dodatkowe Gb na tekst, grafikę, filmiki itd. warto zainteresować się ofertą firm hostingowych które proponują tego typu rozwiązanie za opłatą.

Korzyści wynikające z komputerach

Komputer posiada wiele zalet i o tym chyba nie trzeba przekonywać nikogo kto chociaż raz w życiu miał z nim do czynienia lub kto słyszał o tym urządzeniu. Dzięki wielu funkcjom jakie posiada jest wykorzystywany tak w domu jak i w pracy. Może on wykonywać specjalistyczne i niezwykle skomplikowane obliczenia i zadania matematyczne ale także może nam umilić popołudnie dzięki możliwości odsłuchania za jego pomocą muzyki lub obejrzenia filmu.

Tak naprawdę opcji jest niezwykle dużo i zależą one w dużej mierze od tego kto z niego korzysta. Dla informatyka będą ważne zupełnie inne cechy komputera niż dla pani domu lub dla ucznia. Urządzenie to obecnie jest niezastąpione i chyba już nie wyobrażamy sobie bez niego życia. Aż dziw uwierzyć, że po wynalezieniu pierwszego komputera wielu naukowców sceptycznie podchodziło do jego zastosowania jeżeli chodzi o szeroką skalę. Uważano, że gospodarstwa domowe w ogóle nie będą zainteresowane zakupem osobistego komputera, gdyż jego funkcje nie znajdą zastosowania w domu. Oj jakże się mylili.

Z czego składa się komputer?

W skład komputera wchodzi wiele różnych urządzeń, które współpracując razem pozwalają nam z niego korzystać. Jednym z najważniejszych jest oczywiście procesor który jest sercem komputera. Bardzo ważny dla nas jest dysk na którym zapisywane są wszystkie dane i informacje. Jego duża pojemność pozwala na zapisanie wielu plików i folderów dzięki czemu możemy mieć wszystko zawsze pod ręką. Wiele rzeczy zależy także od pamięci RAM, która daje możliwość naszemu komputerowi wymiany i zapamiętywania danych.

Dzięki temu możemy korzystać z gier, które wymagają zapamiętania wielu opcji i funkcji. Jeżeli nasz komputer nie dysponuje dostateczną ilością RAM’u to niestety ale będziemy musieli dokupić go abyśmy mogli włączyć swoją ulubioną grę i korzystać z niej bez zbędnego zacinania się komputera. Ważna jest także grafika, a więc elementy za pomocą których możemy widzieć obraz na ekranie monitora lub matrycy. Rodzajów grafik jest dużo, a używanie starszych wersji nie zawsze daje możliwość korzystania z nowych programów, aplikacji czy też gier.

Zaczynając projektować stronę internetową powinniśmy przede wszystkim zadbać o to by była ona przejrzysta i zgodna z obowiązującymi standardami. Strona www jest swoistą wizytówką firmy, dlatego też jej wygląd może mieć kluczowe znaczenie w przypadku odbioru przez odwiedzających naszą stronę gości. Osoba czy gość, która odwiedza naszą stronę internetową nie powinna mieć problemy ze znalezieniem […]


O stronie
Na blogu będę chciał dzielić się z Wami moimi uwagami/opiniami/radami na temat webmasterki, która jak wiadomo nie jest tylko zawodem, ale i sposobem na życie. Dla człowiek spoza branży może wydać się to dziwne, ale dla webmastera to coś całkowicie normalnego. Blog będzie zawierał wpisy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych webów. Może napisze kilka słów o sobie. Mam na imię Kuba, skończyłem Informatykę Stosowaną na AGH. Od 5 lat prowadzę własną firmę zajmującą się tworzeniem stron oraz ich promowaniem w internecie. Tworze strony w zasadzie w każdej technologii od html do flash'a. Jeśli chodzi o reklamę w internecie to moją specjalnością jest pozycjonowanie stron www w google.pl. Za pewne przez tą wyszukiwarkę tutaj trafiłeś :). Pozycjonowanie to szereg zabiegów od optymalizacji kodu strony, przez linkowanie, po zmiany na stronie mające na celu zapewnienie stronie wysokiego (najlepiej 1 miejsca) w wyszukiwarce pod daną frazę czy słowo kluczowe. Najczęsciej w Polsce pozycjonowanie dokonuje się dla google, gdyż wyszukiwarka ta posiada ponad 90% udział w rynku. Konkurencja jest słaba i w dodatku rozdrobniona, dlatego nie stanowi żadnej konkurencji dla google i nie ma żadnej ciekawej oferty dla biznesu w porównanie z gigantem z USA. W razie pytań/wątpliwości zapraszam do kontaktu ze mną poprzez mail/gg/telefon. Dodam, że realizuję także odpłatnie zlecenia z zakresu webmasterki oraz pozycjonowania stron www w wyszukiwarce google.pl - w razie zainteresowanie zachęcam do kontaktu, wycena jest darmowa i w żaden sposób zobowiązująca do czegokolowiek - napisz nic nie ryzykujesz poza kilkoma minutami swojego czasu, zleć pracę profecjonaliście. Pozdrawiam Kuba vel grubarybaseo. System reklamy TestWebmasterka nie jest lekki kawałek chleba także dobrze się zastanów, zanim będziesz chciał zrobić z niej swój środek utrzymania. Nie chciałbyś później chyba pozostać bez środków do życia?, a co z rodziną? - przemyśl dobrze każdą swoją decyzję.