Mieć własną stronę www

3d-text-5-1383212-mKażdy, kto chciałby stworzyć swoją własną stronę internetową, powinien zainteresować się takim rozwiązaniem jak hosting. Jest to miejsce w sieci,  z którego można wynająć dostępne serwery. Ich właściciele dbają o sprawny dostęp i połączenie internetu z serwerem, aby nie zaburzać funkcjonowania witryny. Jest to rozwiązanie świetne zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z prowadzeniem strony internetowej, a także dla tych, dla których jest już to strona kolejna.

 

Coraz częściej przecież słyszy się o zakładaniu stron z nastawieniem na zysk. Właśnie dlatego warto wybrać dla siebie odpowiedni hosting, mając na uwadze odpowiedzialność administratora i ochronę danych osobowych oraz treści przesyłanych na serwer. Krótko mówiąc, serwer jest oprogramowaniem, dzięki któremu można udostępniać dane innym komputerom, znajdującym połączenie z internetem. Niektóre serwery są bezpłatne, czasami jednak są one nieco słabsze, dlatego też zamieszczając strony nastawione na zysk, mocno rozbudowane, trzeba stawiać na serwery przede wszystkim niezawodne.

Jeśli posiadamy zdolności artystyczne i trochę wyobraźni możemy śmiało zacząć próbować własnych sił w solidnej dziedzinie jaką jest Web Design. Najważniejszy krok do podjęcia takich działań to zaopatrzenie się w odpowiedni dla naszych potrzeb program graficzny. Zdecydowanie monopolistą w tej dziedzinie jest powszechnie używany Photoshop. Jest to najpopularniejszy program do grafiki, jej modyfikacji i obróbki. […]


O stronie
Na blogu będę chciał dzielić się z Wami moimi uwagami/opiniami/radami na temat webmasterki, która jak wiadomo nie jest tylko zawodem, ale i sposobem na życie. Dla człowiek spoza branży może wydać się to dziwne, ale dla webmastera to coś całkowicie normalnego. Blog będzie zawierał wpisy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych webów. Może napisze kilka słów o sobie. Mam na imię Kuba, skończyłem Informatykę Stosowaną na AGH. Od 5 lat prowadzę własną firmę zajmującą się tworzeniem stron oraz ich promowaniem w internecie. Tworze strony w zasadzie w każdej technologii od html do flash'a. Jeśli chodzi o reklamę w internecie to moją specjalnością jest pozycjonowanie stron www w google.pl. Za pewne przez tą wyszukiwarkę tutaj trafiłeś :). Pozycjonowanie to szereg zabiegów od optymalizacji kodu strony, przez linkowanie, po zmiany na stronie mające na celu zapewnienie stronie wysokiego (najlepiej 1 miejsca) w wyszukiwarce pod daną frazę czy słowo kluczowe. Najczęsciej w Polsce pozycjonowanie dokonuje się dla google, gdyż wyszukiwarka ta posiada ponad 90% udział w rynku. Konkurencja jest słaba i w dodatku rozdrobniona, dlatego nie stanowi żadnej konkurencji dla google i nie ma żadnej ciekawej oferty dla biznesu w porównanie z gigantem z USA. W razie pytań/wątpliwości zapraszam do kontaktu ze mną poprzez mail/gg/telefon. Dodam, że realizuję także odpłatnie zlecenia z zakresu webmasterki oraz pozycjonowania stron www w wyszukiwarce google.pl - w razie zainteresowanie zachęcam do kontaktu, wycena jest darmowa i w żaden sposób zobowiązująca do czegokolowiek - napisz nic nie ryzykujesz poza kilkoma minutami swojego czasu, zleć pracę profecjonaliście. Pozdrawiam Kuba vel grubarybaseo. Webmasterka nie jest lekki kawałek chleba także dobrze się zastanów, zanim będziesz chciał zrobić z niej swój środek utrzymania. Nie chciałbyś później chyba pozostać bez środków do życia?, a co z rodziną? - przemyśl dobrze każdą swoją decyzję.