Pozycjonowanie stron.

W internecie nie brakuje stron, które umożliwią nam skuteczniejsze niż do tej pory pozycjonowanie stron internetowych. Strony dostosowane są do poziomu naszego zaawansowania. Dla jednych przeznaczone są poradniki, które pozwalają nauczyć się pozycjonowania od zera. W nich dowiadujemy się jaka jest istota pozycjonowania i co trzeba robić by nasza witryna znalazła się na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania. Poradniki dla początkujących przeważnie zajmują się prostymi sprawami takimi jak omówienie działania wyszukiwarek czy też zasad na podstawie których trzeba dobierać najlepsze słowa kluczowe. W blogach poświęconych pozycjonowaniu możemy także dowiedzieć się o tym jak sprawdzić popularność naszej witryny. Jest ona mierzona na podstawie liczby wizyt na danym obszarze czasu.

Badania są w stanie również ustalić jak długo statystycznie na naszej stronie przebywał przeciętny internauta. Oczywiście czas jaki spędzi na naszej stronie internauta jest uzależniony w dużej mierze od tego czy informacje, które na niej zamieścimy spełnią jego oczekiwania. Tutaj widoczne jest więc to jak bardzo ważna jest treść, która trafia na naszą stronę internetową. Im częściej i dłużej serwis będzie odwiedzany przez internautów tym będziemy pewniejsi, że parametr popularności będzie rósł i przekładał się na wyższe pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Zapewnienie ruchu na stronie może się również przyczynić do tego, że strona będzie na siebie znacznie więcej zarabiać. Ruch na stronie zawsze może generować przychody z reklam.

Jak zbudować zaplecze z prawdziwego zdarzenia.

Zbudowanie dobrego zaplecza może się okazać trudnym zadaniem, dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z pozycjonowaniem. Na szczęście w internecie nie brakuje przewodników, które pozwolą na przejście nam tego procesu. W poradnikach zawarte są wszystkie podpunkty, które należy przejść by zaplecze w stu procentach spełniało swoje zadania. Pierwszym krokiem jaki należy wykonać jest zakupienie domeny internetowej. Tutaj należy się kierować zasadą, że im tańsza tym lepsza, dobrze jest kupić na początek domenę regionalną. Drugim krokiem jest załatwienie odpowiedniego hostingu. Dobry hosting bez problemów będzie w stanie utrzymać kilka naszych domen. Do naszej domeny trzeba wgrać kilka skryptów. Polecany osobom początkującym jest wordpress.

Jeżeli już uda nam się opanować ten skrypt warto jest pomyśleć o efektywnym zagospodarowaniu domen. W sub-domenach możemy pokusić się o zainstalowanie katalogów stron. Najlepsze katalogi to takie, które ściśle powiązane są naszą stroną jeśli chodzi o tematykę. Katalogi są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim możemy zdobywać pierwsze linki potrzebne do indeksacji. Jeśli chodzi o sub-domeny mamy tutaj praktycznie nie ograniczone możliwości. Możemy tworzyć blogi, fora czy też galerie. Najważniejsze w tworzeniu zaplecza jest to było ono tworzone jak nasza strona główna. Dobra strona zapleczowa nie może nam przynosić wstydu. Jeśli będzie ona dobrze wykonana może nam przynieść nawet zyski z tytułu emitowanych na nich reklam.

Zadania grafika

Tworzenie strony internetowej jest nie tylko zadaniem, do którego zaangażowany jest informatyk programista. Duży wkład ma również grafik, którego zadaniem jest stworzenie szaty graficznej strony, czyli wyglądu, jaki zostanie zaprezentowany użytkownikowi. Jak wiadomo, to właśnie szata graficzna jako pierwsza przyciąga wzrok, więc grafik musi znać się na rzeczy oraz doskonale orientować we wszystkich programach graficznych, metodach i sposobach tworzenia wyglądu strony internetowej. Grafika może być prosta i nieskomplikowana, jak grafika statyczna. Nazywa się ją również grafiką 2D. Na pewno jest to lepsze rozwiązanie dla osób, które mają wolne łącze, gdyż takie strony ładują się szybciej. Z drugiej strony, można również tworzyć witryny w grafice 3D, które są animowane.

Ważne jest przede wszystkim, by grafik umiał zaprojektować stronę z pasją, czytelnie, ale również w trosce o szczegóły. Nie można skupiać się na super efektownych okienkach w wymiarze 3D, jeśli czcionka jest nieczytelna, albo strona się rozjeżdża. Wszystko musi współgrać, zarówno kolory, jak i płynne przejścia. Dobry grafik jest na wagę złota, dlatego powinien on cały czas szkolić się w swoim fachu, obserwować nowinki komputerowo – graficzne, czytać książki branżowe, no i oczywiście spędzać dużo czasu przed komputerem tworząc coraz lepsze wersje swoich stron internetowych, obrabiając zdjęcia, czy nawet tworząc gry internetowe, ponieważ również w tym fachu, wymagana jest obecność możliwie najlepszych grafików.

Nowoczesne technologie w codziennym życiu

20Dzisiaj różne nowoczesne rozwiązania technologiczne, niesamowita elektronika towarzyszy nam w wielu miejscach: w pracy, w rozrywce, w domu, w samochodzie w trakcie podróży i odpoczynku. Bardziej możliwy jest scenariusz w którym technologia rozwijająca się coraz szybciej i szybciej i wkraczają w coraz więcej dziedzin ludzkie życia. Całkiem możliwy wydaje się być świat w którym technika towarzyszy ludziom niemalże wszędzie. W końcu na początku istniała tylko prasa, potem pojawił się też dźwięk w radio, a następnie obraz w telewizji.

A potem pojawiły się multimedia, które chciały, aby wszystkie te wrażenie i jeszcze więcej mogły łączyć się, działać wspólnie, oddziaływać na zmysły. Dzisiaj np. normą są filmy trójwymiarowe. Możemy teraz czekać co pojawi się następne. Zapach? Podobno już są kina, które z tym eksperymentują. Może jakieś wrażenia czuciowe, dotykowe? O jakich dodatkowych wrażeniach możemy jeszcze marzyć? Wszystko jest możliwe, kiedy za kreowane rzeczywistości biorą się ludzie z niesamowitą wyobraźnią.

Nowoczesna technika pomagająca w spędzaniu wolnego czasu

28Żyjemy w czasach, kiedy coraz to więcej ludzi dysponuje dużą ilością wolnego czasu, który chce przeznaczyć na coś interesującego – może być to interesujący relaks, wykorzystujący nowoczesne gadżety, zabawki elektroniczne itp. O ile dawniej w przeciętnym domu znajdował się telewizor i radio, o tyle dzisiaj wiele osób ma komputery, tablety, laptopy, nowoczesne telefony i wiele innych. Z tego powodu inwestorzy starają się przeznaczyć coraz więcej pieniędzy na rozwój techniki, bo wiedzą, że ludzi i tak będą po nią sięgać.

Można wręcz powiedzieć, że błyskawicznie rozwinął się rynek gier – co ciekawe nie są to już gry, które dzieją się tylko i wyłącznie na ekranie telewizora lub komputera. Dzisiaj modne są np. gry, które działają na zasadzie ludzkiego ruchu – stanowią one ciekawy przykład na to, że mogą one integrować, uczyć i bawić. Można powiedzieć, że nowoczesne technologie zaczynają towarzyszyć ludziom w trakcie imprez i zabaw – można z nich skorzystać w kilka osób, spędzając czas przyjemnie i wesoło.

Tworzenie stron internetowych może odbywać się za pomocą różnych technik i technologii. Jednak zasadniczą bazą wiedzy, jaką powinien posiadać każdy, kto zabiera się do projektowania i tworzenia stron internetowych jest język HTML, gdyż to właśnie on jest potrzebny do stworzenia najprostszej strony internetowej. Znając tą technologię, możemy zamieścić na naszej stronie treści, które chcemy, a […]


O stronie
Na blogu będę chciał dzielić się z Wami moimi uwagami/opiniami/radami na temat webmasterki, która jak wiadomo nie jest tylko zawodem, ale i sposobem na życie. Dla człowiek spoza branży może wydać się to dziwne, ale dla webmastera to coś całkowicie normalnego. Blog będzie zawierał wpisy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych webów. Może napisze kilka słów o sobie. Mam na imię Kuba, skończyłem Informatykę Stosowaną na AGH. Od 5 lat prowadzę własną firmę zajmującą się tworzeniem stron oraz ich promowaniem w internecie. Tworze strony w zasadzie w każdej technologii od html do flash'a. Jeśli chodzi o reklamę w internecie to moją specjalnością jest pozycjonowanie stron www w google.pl. Za pewne przez tą wyszukiwarkę tutaj trafiłeś :). Pozycjonowanie to szereg zabiegów od optymalizacji kodu strony, przez linkowanie, po zmiany na stronie mające na celu zapewnienie stronie wysokiego (najlepiej 1 miejsca) w wyszukiwarce pod daną frazę czy słowo kluczowe. Najczęsciej w Polsce pozycjonowanie dokonuje się dla google, gdyż wyszukiwarka ta posiada ponad 90% udział w rynku. Konkurencja jest słaba i w dodatku rozdrobniona, dlatego nie stanowi żadnej konkurencji dla google i nie ma żadnej ciekawej oferty dla biznesu w porównanie z gigantem z USA. W razie pytań/wątpliwości zapraszam do kontaktu ze mną poprzez mail/gg/telefon. Dodam, że realizuję także odpłatnie zlecenia z zakresu webmasterki oraz pozycjonowania stron www w wyszukiwarce google.pl - w razie zainteresowanie zachęcam do kontaktu, wycena jest darmowa i w żaden sposób zobowiązująca do czegokolowiek - napisz nic nie ryzykujesz poza kilkoma minutami swojego czasu, zleć pracę profecjonaliście. Pozdrawiam Kuba vel grubarybaseo. System reklamy TestWebmasterka nie jest lekki kawałek chleba także dobrze się zastanów, zanim będziesz chciał zrobić z niej swój środek utrzymania. Nie chciałbyś później chyba pozostać bez środków do życia?, a co z rodziną? - przemyśl dobrze każdą swoją decyzję.