Grafika na stronie

Grafika obecna na stronie internetowej jest niemal tak samo ważna jak treści na niej zamieszczone. Niezależnie od tego czy polecamy stworzenie grafiki jakieś specjalizującej się w tym firmie, czy też dbamy o nią sami, musi pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Przede wszystkim użytkownik, który decyduje się odwiedzić naszą witrynę internetową w ciągu zaledwie kilku, kilkunastu sekund dokuje decyzji czy ma zamiar przeglądać nasza stronę, czy tez zrezygnować i ją opuścić. To dlatego właśnie tak ważna jest grafika i całość wizualna nasze witryny www. Grafikę na stronie tworzą szaty graficzne, układy tekstów a także pojedyncze elementy strony.
Grafika nie może jednak zdominować tego co chcemy przekazać. Zbyt wiele efektów i dodatków może sprawić, że w ferii kolorów zaginie gdzieś nasz teksty, czyli kompletne myśli, które chcieliśmy przedstawić gościom odwiedzającym nasze strony. Kategorycznie grafika i cały layout nie może zasłaniać tekstu. Dlatego też wszelkiego typu animacje czy też krótkometrażowe filmiki powinny być stosowane przez nas w bardzo umiarkowany sposób, tak by nie zakłócić odbioru naszym potencjalnym klientom. Ostrożnie też należy postępować z dźwiękami umieszczanymi na stronie. Nie ma nic gorszego niż zakłócanie odbioru przez muzykę, która może nie odpowiadać użytkownikom wchodzącym na nasze strony. Jeśli lubimy muzykę heavymetalową błędem jest umieszczanie naszej ulubionej piosenki na głównej stronie. Innym fanom tego typu muzyki z pewnością się to spodoba, jednak część osób z pewności zniechęci się do ponownych odwiedzin, zwłaszcza jeśli wyłącznika dźwięku będziemy musieli szukać przez długi czas. Stosowanie elementów, które długo się ładują również nie sprzyja powiększaniu ruchu na naszej stronie. Niestety, internauci mają to do siebie, że są bardzo niecierpliwi. Dlatego jeśli widzą obszerny pasem z napisem „loading” przed otwarcie strony mogą ją opuścić, bez oglądania treści na niej zawartych. W takiej chwili wielce prawdopodobne jest, że użytkownik odwiedzi stronę naszej konkurencji, która oferuje podobne treści jednak bez konieczności ciągnącego się w nieskończoność czekania na otwarcie strony.

Systemy CMS

CMS, czyli Content Management System jest to technologia, dzięki której możemy swobodnie zarządzać treścią umieszczoną na naszej stronie internetowej. Jeśli już zdecydujemy się na wdrożenie systemu CMS, wtedy możemy mieć pewność, że jego obsługa będzie prosta i zupełnie intuicyjna. Po zalogowaniu się do odpowiedniego panelu administracyjnego w jednej niemal chwili będziemy mogli zapanować nad nową treścią, sformatować ją i udoskonalić za pomocą dostępnych w Internecie narzędzi i efektów. Nasi użytkownicy za to będą mieli pełną swobodę przy ocenianiu i komentowaniu danych treści, które zdecydujemy się zamieścić na naszej stronie. Dla użytkowników można również przygotować forum, na którym będą mogli wyrażać swoje dowolne opinie na tematy, które ich interesują i fascynują.
Ogólnie rzecz ujmując, my dostarczamy treść, najczęściej w postaci artykułów. Natomiast osoby, które zdecydują się na odwiedzenie naszej strony mogą to w swobodny sposób komentować. Oczywiście komentarze mogą być moderowane, tak by nie dostarczać niebezpiecznych treści również dla innych użytkowników. Na podobnej zasadzie działają również blogi. Blog również jest rodzajem strony z systemem CMS.
System CMS ma służyć przede wszystkim komunikacji między właścicielami strony, a użytkownikami, którzy tą stronę internetową odwiedzają. Stare technologię, na których można było tylko i wyłącznie zamieszczać treści bez możliwości komentowania odchodzą już niemal w niepamięć. Za to dzisiejsze, innowacyjne rozwiązania tak jak CMS stają się czymś bardzo powszechnym. To bardzo dobre rozwiązania, które są nastawione przede wszystkim na odbiór i komfort gości odwiedzających witryny Internetowe. Powoli wkraczamy w erę, w której to Internet jest dla ludzi, a nie ludzie dla Internetu. Takie sposób myślenia w przyszłości może zaowocować dodatkowymi rozwiązaniami, które jeszcze bardziej skutecznie ułatwią nam odbiór informacji zamieszczanych na licznych stronach internetowych. W ten oto sposób, korzystanie z Internetu stanie się przyjemnością, gdyż wszystkie dostępna strony będą bardzo użyteczność, a ich funkcjonalność będzie na najwyższym poziomie.

Funkcjonalność stron internetowych

Wszystkie firmy, które zaczynają swoją przygodę z tworzeniem witryny internetowej często przedkładają reklamę i funkcję marketingowe nad jej funkcjonalność. Jednak użyteczność, funkcjonalność i intuicyjność serwisu internetowego powinno stanowić podstawę, jeśli pragniemy stworzyć stronę, która będzie dla użytkowników, a nie użytkownicy dla niej. Witryna internetowa powinna być wykonana w taki sposób, aby spełniała wymagania i oczekiwania większości odwiedzających ją osób, a nie tylko części.
Na użyteczność naszego serwisu z pewnością będą składać się takie czynniki jak na przykład: efektywność, intuicyjność, a przede wszystkim satysfakcja odwiedzających ją osób. Należy pamiętać o tym, że cierpliwość to bardzo cenna cecha, jednak nie występująca u wszystkich. Jeśli strona długo się ładuje i przeładowuje, możemy mieć pewność, że część osób nie będzie czekać i wejdzie na podobno stronę tyle, że naszej konkurencji. Zbyt wiele efektów, które pozornie instalujemy dla użytkowników mogą okazać się dla nas całkowicie zgubne.
Grafika również stanowi ważny element przy projektowaniu i tworzeniu strony internetowej. Należy tak zoptymalizować i przystosować grafikę, żeby była jak najbardziej klarowna dla użytkowników, którzy zdecydowali się odwiedzić naszą stronę internetową. Poprawne wyświetlanie w przeróżnych przeglądarkach może się okazać dla nas prawdziwym sukces, na miarę nowych, przychodzących dochodów. Strona musi także bezwzględnie posiadać prawidłowy kod, tak by mogła być skutecznie i poprawnie wyświetlana. Dlatego też podczas pracy nad witryną, powinniśmy bardzo skrupulatnie zapoznać Nasza zaprojektowana strona musi być przede wszystkim zorientowana na danego użytkownika, który sam konkretnie ją oceni i być może poleci również innym. Jeszcze przed założeniem danej strony powinniśmy dokładnie przemyśleć to, w jaki sposób nasza witryna może pomóc czy tez służyć użytkownikom Internetu, aby przebywanie na niej odbywało się w sposób prosty, intuicyjny, a zarazem przyjemny.

Wybór i koszty domeny

Zaprojektowanie strony internetowej to dopiero początek. Oczywiście mamy plan, by nasza witryna trafiła do jak największej ilości osób. Musimy sprawić by spośród milionów stron, użytkownicy Internetu zdecydowali się właśnie na nasza. Oczywiście stanowi to nie lada wyzwanie. Wyzwanie, które wymaga ogromnych nakładów pracy i dopracowywania najdrobniejszych nawet szczegółów. Podczas projektowania strony internetowej bardzo ważnym, a nawet kluczowym elementem jest wybór najbardziej odpowiedniej dla naszego serwisu domeny. Domena jest elementem adresu internetowego. Składają się na nią nazwa oraz dana końcówka w formacie: nazwa strony.pl. Jednak co powinno decydować o tym, na jaką ostatecznie domenę się zdecydujemy?
Najważniejsze jest to, by wiedzieć jakie cechy powinna posiadać domena, aby przyciągała jak najwięcej osób na naszą stronę internetową. Przede wszystkim musi być łatwa do zapamiętania . Należy unikać długich, skomplikowanych nazw, nawet jeśli nam wydają się one banalnie proste, nie musza być takie dla wszystkich. Lepiej pozostać przy języku polskim, gdyż niektórzy po tym jak podamy im adres nasze strony w języku angielskim, mogą mieć później kłopot z prawidłowym dotarciem na nią. Bardzo dobrze, gdyby nazwa była raczej intuicyjna, kojarząca się z treściami umieszczonymi na stronie. W ten sposób istnieje możliwość łatwiejszego zapamiętania i późniejszego powrotu na tą stronę.
Warto również zwrócić uwagę na końcówkę strony. Jeśli chcemy, by nasza strona trafiała tylko i wyłącznie dla pojedynczego regionu, a nie na przykład całego kraju, wtedy tez możemy zdecydować się na końcówkę regionalną. I tak dla Trójmiasta warto wybrać końcówkę gda.pl lub też dla Warszawy końcówkę warszawa.pl czy też waw.pl. To co jest istotne to również cena danej domeny. Zwykle zamyka się to w kilkuset złotych rocznie, więc wychodzi na to, ze miesięcznie za domenę płaci się kilkadziesiąt złotych. Nie są to duże koszty w porównaniu do tego jak nasza strona może sama na siebie zarabiać i przynosić nam całkiem niemałe zyski w krótki okresie czasu.

Zaczynając projektować stronę internetową powinniśmy przede wszystkim zadbać o to by była ona przejrzysta i zgodna z obowiązującymi standardami. Strona www jest swoistą wizytówką firmy, dlatego też jej wygląd może mieć kluczowe znaczenie w przypadku odbioru przez odwiedzających naszą stronę gości. Osoba czy gość, która odwiedza naszą stronę internetową nie powinna mieć problemy ze znalezieniem […]


O stronie
Na blogu będę chciał dzielić się z Wami moimi uwagami/opiniami/radami na temat webmasterki, która jak wiadomo nie jest tylko zawodem, ale i sposobem na życie. Dla człowiek spoza branży może wydać się to dziwne, ale dla webmastera to coś całkowicie normalnego. Blog będzie zawierał wpisy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych webów. Może napisze kilka słów o sobie. Mam na imię Kuba, skończyłem Informatykę Stosowaną na AGH. Od 5 lat prowadzę własną firmę zajmującą się tworzeniem stron oraz ich promowaniem w internecie. Tworze strony w zasadzie w każdej technologii od html do flash'a. Jeśli chodzi o reklamę w internecie to moją specjalnością jest pozycjonowanie stron www w google.pl. Za pewne przez tą wyszukiwarkę tutaj trafiłeś :). Pozycjonowanie to szereg zabiegów od optymalizacji kodu strony, przez linkowanie, po zmiany na stronie mające na celu zapewnienie stronie wysokiego (najlepiej 1 miejsca) w wyszukiwarce pod daną frazę czy słowo kluczowe. Najczęsciej w Polsce pozycjonowanie dokonuje się dla google, gdyż wyszukiwarka ta posiada ponad 90% udział w rynku. Konkurencja jest słaba i w dodatku rozdrobniona, dlatego nie stanowi żadnej konkurencji dla google i nie ma żadnej ciekawej oferty dla biznesu w porównanie z gigantem z USA. W razie pytań/wątpliwości zapraszam do kontaktu ze mną poprzez mail/gg/telefon. Dodam, że realizuję także odpłatnie zlecenia z zakresu webmasterki oraz pozycjonowania stron www w wyszukiwarce google.pl - w razie zainteresowanie zachęcam do kontaktu, wycena jest darmowa i w żaden sposób zobowiązująca do czegokolowiek - napisz nic nie ryzykujesz poza kilkoma minutami swojego czasu, zleć pracę profecjonaliście. Pozdrawiam Kuba vel grubarybaseo. System reklamy TestWebmasterka nie jest lekki kawałek chleba także dobrze się zastanów, zanim będziesz chciał zrobić z niej swój środek utrzymania. Nie chciałbyś później chyba pozostać bez środków do życia?, a co z rodziną? - przemyśl dobrze każdą swoją decyzję.