Koszty na inwestycję w strony internetowe

Zakładanie strony www to przede wszystkim spory koszt, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na witrynę internetową z wieloma dodatkami i efektami, a także włączymy w to dodatkowo promocję danego serwisu www. Jednak dzięki tym wszystkim zabiegom jesteśmy w stanie wykreować własny, pozytywny wizerunek w sieci, a przecież przede wszystkim o to nam chodzi. By zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzin, a szczególnie do regularnych odwiedzin naszej strony internetowej. Firma, która posiada stronę www daje wyraźny sygnał, że podąża za zmieniającymi się technologiami i może w sposób elastyczny zmieniać się i dostosowywać do rosnących potrzeb swoich klientów. Często odległość fizyczna między firmą, a klientem jest na tyle duża, że jedną z przystępniejszych metod komunikacji jest właśnie komunikowanie się za pomocą firmowej strony internetowej. W tym przypadku nie liczy się nawet to jak nasza strona wygląda. Może to być zwykła, prosta wizytówka, ale dająca wyraźny sygnał, że chcemy kontaktować się z naszymi odbiorcami i klientami niezależnie od miejsca i czasu.
Firmowa strona www może też bardzo podnieść prestiż danego przedsiębiorstwa. Duże korporacje powinny jednak zdecydować się na profesjonalne wykonanie strony www, najlepiej przez profesjonalną, specjalizującą się w tym agencję czy tez firmę. I tak lepiej zainwestować większe pieniądze w zamian za pewność i gwarancję, że nasza witryna będzie jak najbardziej zgodna z naszymi oczekiwaniami i preferencjami. Jeśli nasza strona będzie mało schludna to późniejsze zabiegi kosmetyczne mogą jej nie pomóc i w konsekwencji zaistnieje potrzeba ponownego stworzenia strony zupełnie od podstaw. Każda inwestycja wiąże się z kosztami, jednak inwestowanie w budowę czy rozwój strony internetowej to niemal pewny zysk i fakt, że zainwestowane pieniądze z pewnością nam się w niedługim okresie czasu zwrócą. Niestety dzisiejszy świat jest skonstruowany tak, ze bez wydatków nie ma korzyści, także wydatki skierowane w stronę www to może spora inwestycja, ale zadowolenie naszych klientów będzie nieocenione.

Promocja w wyszukiwarkach

Aby skutecznie sprzedawać nasze produkty i usługi w Internecie, niezbędna jest odpowiednio dobrana reklama. Jeśli nie zastosujemy narzędzi marketingowych nasza strona www może być skazana na porażkę. Wiele osób wybiera tradycyjne metod reklamy i umieszcza adres swojej strony na ulotkach, zamieszcza ogłoszenia w prasie, radiu czy tez telewizji. Niektóre z nich szczególnie te ostatnie wymagają jednak bardzo dużych nakładów pieniężnych. Na reklamę w telewizji można sobie pozwolić tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasze zaplecze finansowe jest bardzo stabilne. Jeśli ktoś korzysta z tradycyjnych metod reklamy, wtedy ma pewność, że jego treści trafiają do bardzo wielu osób, szczególnie poprzez reklamę w radiu czy też telewizji. Jednak należy sobie zadać pytanie, ile tak naprawdę osób, które usłyszało daną reklamę odwiedzi naszą witrynę internetowa? Niestety nawet nie możemy tego oszacować, ale będą to raczej słabe wyniki. Większość traktuje takie reklamy jak czas, w którym można pójść zrobić sobie herbatę, a nie bezwiednie wysłuchiwać reklamy. Oczywiście istnieje także grupa osób, która być może zainteresuje się naszym produktem. Jednak jej odsetek może być tak niewielki, że koszty jakie wyłożyliśmy na reklamę, mogą się nie zwrócić.
Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku reklamy internetowej, czyli tak zwanej e-reklamy. Całość kampanii marketingowej w tym zakresie wykonywana jest tylko i wyłącznie za pomocą narzędzi dostępnych w sieci. Reklama w wyszukiwarkach już po kilku dniach sprawi, że statystyki odwiedzin naszej strony mogą przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania. Osoba wpisuje w wyszukiwarkę interesujące ją słowo czy hasło i zostają pokazane strony, które pośrednio lub tez bezpośrednio łączą się z daną tematyką. W tym przypadku mamy pewność, że na naszą stronę trafią przede wszystkim osoby, które poszukują jakiś informacji, które z pewnością mogą u nas na stronie znaleźć, gdyż tak skierowała je wyszukiwarka. Zalety i przewaga reklamy internetowej nad tradycyjną są tak duże, że coraz więcej firm odwraca się właśnie na tą metodykę marketingową.

Internetowa reklama

Już od wielu lat firmy, które posiadają strony internetowe doskonale zdają sobie sprawę z tego, że marketing prowadzony w Internecie przynosi znacznie większe zyski niż tradycyjna reklama, na przykład w prasie czy w radiu. Najważniejszą zaletą reklam internetowym jest ogromny, właściwie nieograniczony zasięg. Jeśli chcemy się zareklamować w danym mieści, możemy to zrobić. Chcemy zapoznać z naszym produktem czy usługa województwo czy kraj? Nie ma problemu. Możemy nawet reklamować się poza granicami kraju, gdyż wiadomo, że Internet dociera niemal wszędzie. Tym tez sposobem możemy tak dobrać reklamę, że będzie ona trafiała przede wszystkim do osób zainteresowanych treściami z naszej strony, a nie do wszystkich, również do tych, którzy to kompletnie zignorują.
Kluczową sprawą jest dobranie takiego typu reklamy, który będzie najlepiej odpowiadał i współgrał z naszą witryną internetową. Reklama w Internecie i kampania reklamowa to szansa na znaczne poszerzenie grona potencjalnych klientów. Im więcej osób odwiedzi nasz serwis www, tym większe prawdopodobieństwo, że coś kupi, czy też wróci w niedługim czasie ponownie.
Oczywiście najlepszą marketingiem w Internecie jest duża, widoczna reklama na serwisach, które notują dziennie ogromną ilość unikalnych wejść. W przypadku gazet ten efekt jest osiągany przez zamieszczanie małych bilbordów na stronach gazety. Jednak odbiorcami tej reklamy mogą być w większości ludzie, których to kompletnie nie interesuje. Natomiast reklama w Internecie daje nam pewność, że stronę odwiedzą tylko osoby, które są szczególnie zainteresowane treściami na niej umieszczonymi. Cała sztuka w reklamowaniu polega na tym, by w sposób profesjonalny sprawdzić jaka reklama jest najlepsza dla naszej witryny. W niektórych przypadkach mogą to być boksy reklamowe czy też mailing. W innych natomiast lepiej sprawdzą się banery i porlecanie na forach dyskusyjnych. Poza tym dobrze wypozycjonowanie strona reklamuje się niemal sama. Naszym zadaniem jest tylko odpowiednia optymalizacja i pozycjonowanie, tak by nasza strona była jak najwyższej w rankingu w wyszukiwarkach.

Promocja w sieci

Internet to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Może tez siebie w skuteczny sposób wyrazić, pokazać innym co myśli i czuje. Niestety fakt, że może to zrobić każdy sprawia, że możemy się zgubić z własnymi słowami w sieci, gdzie podobnych wpisów mogą być miliony. Każda, nawet malutka nisza jest przez kogoś zajęta. Dlatego tak ważną kwestią jest zapewnie sobie dobrego marketingu sieciowego.
Odpowiednio użyte narzędzia do promocji mogą sprawić, że staniemy się jednymi z niewielu, których zna większość. Dobrze wypozycjonowana strona w wyszukiwarkach może nam zapewnić niebywały sukces i sprawić, że nasza strona będzie odwiedzana przez masę zainteresowanych nią ludzi. Możemy również rozsyłać linki z naszą stroną do naszych znajomych, a oni do kolejnych znajomych. W ten sposób możemy utworzyć łańcuch, który zapewni nam regularność odwiedzin.
Ważnym elementem może być również stosowanie mailingu, czyli rozsyłania maili do potencjalnych odbiorców, którzy mogą być zainteresowania treściami zawartymi na naszej stronie internetowej. Jeśli promujemy jakąś usługę lub produkt, z pewnością warto skorzystać z możliwości jakie dają darmowe lub tez płatne serwisy z ogłoszeniami. Jeśli znajdziemy dobrze prosperujący serwis ogłoszeniowy, możemy mieć pewność, że nasze ogłoszenie z zawartym w niej linkiem odwiedzi naprawdę bardzo dużo ludzi.
Ciekawą alternatywą jest również prowadzenie rozmów na forum dyskusyjnym. Na takim forum zazwyczaj spotykają się ludzie, którzy mają wspólne pasję, lub też są po prostu zainteresowani jakimś zjawiskiem czy procesem. Nie atakujmy jednak od razu linkiem z odnośnikiem do naszej strony. Na początku warto zacząć poprawną relację i powoli wprowadzać innych w świat naszej witryny internetowej. Po takich dyskusjach możemy zyskać wielu zwolenników naszej treści, którzy sami za pomocą tak zwanego marketingu sieciowego puszczą w obieg dalej informacje o naszej stronie. W ten oto prosty sposób możemy mieć zupełnie darmową, ale całkiem skuteczna reklamę, która zapewni duży ruch na naszej stronie.
rek

Strona internetowa dla firmy

W sieci każdego dnia pojawiają się coraz to nowsze i nowsze strony internetowe. Codziennie przybywa ich kilkaset, a nawet więcej, gdyż każda firma zdaje sobie sprawę z faktu, że jeśli jej nie ma Internecie, dla wielu potencjalnych klientów nie istnieje w ogóle. Strony powstają jak grzyby po deszczu, jedne sa lepsze, inne natomiast prezentują gorszy poziom i wydaje się, że są tylko po to by być. Tak jak zmieniająca się moda w odzieży, tak też moda na konkretne strony internetowe podlega ciągłym zmianom. Mimo upływu czasu wciąż są obecne niektóre trendy. Obecnie największym uznanie cieszą się strony tworzone w technologii Flash, dają one możliwość zamieszczania animacji, krótkich filmików czy rozbudowanych grafik.
Firmowe strony internetowe zawsze musza być przejrzyste i czytelne dla osoby, która zagląda na nasza witrynę. Liczy się przede wszystkim pierwsze wrażenie, dlatego tez zadbajmy o to by strona nie zawieraj zbyt wielu efektów, które mogą opóźnić finalne ładowanie strony. Jeśli strona zbyt długo będzie się ładować, wtedy możemy mieć pewność, że część naszych potencjalnych klientów będzie już na początku nastawiona do nas niechętnie. Istnieje również prawdopodobieństwo, że więcej nie odwiedzi naszej strony, gdyż będzie mu się kojarzyła tylko i wyłącznie ze straconym czasem, jaki musi odczekać by zapoznać się z interesującymi go treściami. Jeśli prowadzimy strony, która posiada duża konkurencję w postaci innych, podobnych stron to możemy mieć pewność, że goście wybiorą strony konkurentów, na których mogą szybko sprawdzić informacje. Zbyt innowacyjna strona, która posiada latające przyciski czy inne tego typy efekty może również zniechęcić osobę, która zechciała odwiedzić nasza witrynę. Warto zadbać o jasną, a przede wszystkim prostą stronę, na której poruszanie i nawigacja po całym wnętrzu będzie bardzo intuicyjne. Najważniejsze informacje umieśćmy na górze strony, tak by mieć do niej natychmiastowy dostęp. Inne, mniej istotne informacje, z punktu widzenia klienta umieśćmy niżej, gdyż jeśli ktoś będzie chciał, to na pewno do nich dojdzie.

Zaczynając projektować stronę internetową powinniśmy przede wszystkim zadbać o to by była ona przejrzysta i zgodna z obowiązującymi standardami. Strona www jest swoistą wizytówką firmy, dlatego też jej wygląd może mieć kluczowe znaczenie w przypadku odbioru przez odwiedzających naszą stronę gości. Osoba czy gość, która odwiedza naszą stronę internetową nie powinna mieć problemy ze znalezieniem […]


O stronie
Na blogu będę chciał dzielić się z Wami moimi uwagami/opiniami/radami na temat webmasterki, która jak wiadomo nie jest tylko zawodem, ale i sposobem na życie. Dla człowiek spoza branży może wydać się to dziwne, ale dla webmastera to coś całkowicie normalnego. Blog będzie zawierał wpisy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych webów. Może napisze kilka słów o sobie. Mam na imię Kuba, skończyłem Informatykę Stosowaną na AGH. Od 5 lat prowadzę własną firmę zajmującą się tworzeniem stron oraz ich promowaniem w internecie. Tworze strony w zasadzie w każdej technologii od html do flash'a. Jeśli chodzi o reklamę w internecie to moją specjalnością jest pozycjonowanie stron www w google.pl. Za pewne przez tą wyszukiwarkę tutaj trafiłeś :). Pozycjonowanie to szereg zabiegów od optymalizacji kodu strony, przez linkowanie, po zmiany na stronie mające na celu zapewnienie stronie wysokiego (najlepiej 1 miejsca) w wyszukiwarce pod daną frazę czy słowo kluczowe. Najczęsciej w Polsce pozycjonowanie dokonuje się dla google, gdyż wyszukiwarka ta posiada ponad 90% udział w rynku. Konkurencja jest słaba i w dodatku rozdrobniona, dlatego nie stanowi żadnej konkurencji dla google i nie ma żadnej ciekawej oferty dla biznesu w porównanie z gigantem z USA. W razie pytań/wątpliwości zapraszam do kontaktu ze mną poprzez mail/gg/telefon. Dodam, że realizuję także odpłatnie zlecenia z zakresu webmasterki oraz pozycjonowania stron www w wyszukiwarce google.pl - w razie zainteresowanie zachęcam do kontaktu, wycena jest darmowa i w żaden sposób zobowiązująca do czegokolowiek - napisz nic nie ryzykujesz poza kilkoma minutami swojego czasu, zleć pracę profecjonaliście. Pozdrawiam Kuba vel grubarybaseo. System reklamy TestWebmasterka nie jest lekki kawałek chleba także dobrze się zastanów, zanim będziesz chciał zrobić z niej swój środek utrzymania. Nie chciałbyś później chyba pozostać bez środków do życia?, a co z rodziną? - przemyśl dobrze każdą swoją decyzję.