Mobilne strony WWW

Internet to w dzisiejszych czasach nie tylko możliwości udostępniane za pomocą komputera. To również mobilne możliwości odwiedzania stron, czyli portale www dostępne w każdej komórce. Przeglądanie stron internetowych na monitorach komputerów dziś już nie wystarcza. Dostęp do strony ma być możliwy wszędzie, niezależnie od tego gdzie się znajdujemy, a przede wszystkim nie może to być uzależnione od obecności komputera podłączonego do sieci. Jest jeszcze wiele miejsc, w których dostęp do komputera jest utrudniony. W tym przypadku na ratunek przychodzą właśnie portale internetowe oglądane za pomocą komórki. Telefony komórkowe są dziś bardzo powszechne i większość z nich jest już wyposażona w możliwość łączenia się z Internetem.
Jednak jak stworzyć przejrzystą i fajną stronę internetową z możliwością podglądania jest na wyświetlaczu naszego telefonu komputerowego? Dla wykonawcy może to być rzeczywiście nieco utrudnione. Dziś obowiązującym standardem jest szerokość 960 pikseli. Takie określone reguły sa potrzebne, aby strony były wyświetlane w sposób poprawny i czytelny dla odbiorcy niezależnie od modelu posiadanego telefonu. Niestety strona stworzona w technologii flash na komputerze będzie zupełnie inaczej odbierana na wyświetlaczu naszego telefonu komórkowego. Jednak wciąż stworzenie witryny internetowej na miarę telefonu komórkowego jest nie lada wyzwaniem. Na dzień dzisiejszy strona tworzona dla technologii komórkowej ma być przede wszystkim czytelna i odbierać w danej rozdzielczości, nie musi być ona ładna, ze skomplikowanymi rozwiązaniami graficznymi. Kolejnym krokiem jest właśnie zapewnienie wszystkich efektów, jakie mamy możliwości odbierać na monitorach komputerowych. Na ratunek przychodzi również JavaScript, która pomaga zoptymalizować cały obraz wyświetlany na wyświetlaczu telefonu komórkowego. W niedługim czasie wraz z użytecznością strony internetowej w komórkach przyjdzie również odpowiedni Layout i pożądane zaplecze graficzne. Warto jednak korzystać z takich innowacyjnych rozwiązań, żeby mieć możliwość dostępu do naszej witryny internetowej niezależnie od miejsca, w którym będziemy się znajdować.

Reklama kontekstowa

Reklama witryny internetowej jest sprawą priorytetową jeśli już zdecydujemy się na zaprojektowanie i wdrożenie serwisu www. Bez tego naszej witryny może nie odwiedzić praktycznie nikt. Musimy sprawić, że nasza witryna będzie przyciągać do odwiedzin, a nade wszystko zachęcać do ponownego przybycia na naszą stronę internetową.
W ofercie niemal każdej agencji reklamowej zajmującej się marketingiem w sieci znajdują się takie pozycje jak boksy reklamowe czy też linki sponsorowane. Akurat ten rodzaj reklamy marketingowej gwarantuje bardzo szybko implementacje i jeszcze szybsze działanie. Obsługa jest też banalnie prosta. Wystarczy się zarejestrować na danej stronie, ustawić interesującą nas kampanię, wpłacić opłatę i od tej chwili nasza strona może być szeroko reklamowana w wielu miejscach. Linki sponsorowane oraz boksy są zazwyczaj wyświetlane na stronach, przede wszystkim w wyszukiwarkach, gdyż to tam zagląda najwięcej osób. Poza tym takie boksy mogą być wyświetlane na stronach prywatnych czy też na stronach indywidualnych wydawców reklamowych.
Reklama kontekstowa to reklama, która w sposób automatyczny dostosowuje się do danych treści na witrynach internetowych. Dzięki temu reklama trafia właściwie wyłącznie do osób, które są zainteresowane daną treścią. Po wpisaniu odpowiedniego hasła w wyszukiwarkę dostajemy boksy z interesującymi nas zagadnieniami. Koszt tego typu przedsięwzięcia nie jest też szczególnie wysoki. Zwykle jest naliczany od jednego kliknięcia i waha się od kilka groszy do nawet kilku złotych za kliknięcie. Jeśli zamierzamy naszą reklamę umieścić w języku angielskim będzie to odpowiednio droższe. Warto skorzystać ze znanych miejsc, które oferują sprawdzone boksy, są to przede wszystkim: Google AdWords, Boksy na Onecie, czy też Boksy reklamowe WP. W takim przypadku mamy pewność, że nasza reklama trafi do milion użytkowników Internetu. Najlepiej sprawdzić i przetestować każdy z nich, żeby nabrać pewności, który boks będzie najbardziej odpowiedni dla naszej witryny www.

Reklama strony internetowej

Założenie strony internetowej to dopiero pierwszy krok do tego, by nasza strona przynosiła wymierne efekty. Najważniejszą kwestią jest bowiem reklama. Istnieje bardzo wiele sposób, które pomogą w sposób skuteczny zareklamować naszą witrynę internetową, a tym samym zachęcić do odwiedzin jak największą grupę osób. Oto najpopularniejsze sposoby reklamowania serwisu www w sieci: banery internetowe, buttony, billboardy, pop- up’y, mailingi, sponsoring, program partnerski, reklama na aukcjach internetowych, pozycjonowanie i optymalizacja strony, darmowe publikacje, uczestnictwo w dyskusjach internetowych, artykuły sponsorowane, reklama w komunikatorach internetowych, boksy reklamowe, drobne ogłoszenia, top listy itp. Sposób jest naprawdę wiele, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś najodpowiedniejszego dla swojego własnego serwisu.
Do najbardziej powszechnych i najpopularniejszych metod z pewnością należą banery, mailingi, programy partnerskie, pozycjonowanie, fora internetowe czy też ogłoszenia drobne. Tradycyjne banery reklamowe występują w formie reklamy graficznej, która przyciąga oko i zachęca do kliknięcia właśnie w nią. Zwykle rozmiar takie banera jest niewielki i wynosi 468 na 60 pikseli. Baner to jedna z pierwszych metod, dzięki której reklamowanie witryn internetowych stało się bardzo powszechne. Równie skuteczne co banery są też mailingi, czyli wiadomości e-mail rozsyłane do danych osób z treścią zawierającą reklamę serwisu www. Warto wykupić mailing skierowany do konkretnej grupy osób, którą z pewnością zainteresują treści umieszczone na naszej witrynie. Ciekawym rozwiązaniem na marketing strony internetowej jest wdrożenie programu partnerskiego. Jest to soi usta umowa między właścicielami serwisu internetowego a internautami, którzy promując dany produkt lub usługę otrzymują część udziału ze sprzedaży. To bardzo dobra forma reklamy, gdyż obie strony czerpią z tego niemałe zyski. Kolejną metodą reklamy jest pozycjonowanie i optymalizacja strony internetowej. Polega to na lepszy dostosowaniu strony do wyszukiwarek, a także zwiększę pozycji w wyszukiwarkach. Jeśli jakaś osoba wpiszę daną frazę w wyszukiwarkę zwykle klika na to co jest najwyżej, dlatego warto zainwestować w wypozycjonowanie strony.

Rozwój stron internetowych

Internet jest dziś obecny właściwie wszędzie. Nowe strony wyrastają jak grzyby po deszczu i każdego dnia możemy odkryć cos zupełnie nowego, do tej pory nieznanego. Tworzenie strony internetowej to w dzisiejszych czasach nie problem. Mnóstwo firm na rynku oferuję stworzenie i zaprojektowanie strony www, według naszych preferencji i potrzeb. Prawdziwy, profesjonalny projekt www pretenduje dziś do miana sztuki. Postęp technologiczny sprawia, że stosowanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań jest dziś najbardziej cenioną rzeczą.
Odkąd w świecie tworzenia stron www pojawia się technologia CSS, a także system AJAX, dane strony internetowe przestały być tylko i wyłącznie przekaźnikiem informacji, ale stały się cieszącym oko dziełem. Strony w technologii flash jeszcze kilka lat temu dziwiły nawet wytrawnych webmasterów. Dziś tego typu technologie są na porządku dziennym.
Cała interaktywność jaką oferują nowoczesne strony, zdaje się wyznaczać swoisty kierunek ruchu. Warto podążać za tym co nowe, jeszcze nieznane. Być może to sprawi, że my będziemy pierwsi w danej dziedzinie, a reszta będzie za nami śmiało podążać. W dzisiejszych czasach Internet pozwala również na rozbudowaną komunikację. Tworzenie coraz to nowszych portali społecznościowych sprawia, że jesteśmy w stanie odnaleźć naszych krewnych, czy nawet pierwszy przyjaciół z lat przedszkolnych. Jaka przyszłość nas czeka w związku z rozwiązaniami w zakresie tworzenia stron www? Przede wszystkim rozwój. Nie powinniśmy uznawać rzeczy niemożliwych, gdyż za kilka lat może się okazać, że są to zupełnie powszechne i zwykłe sprawy. Przystanki nie mają prawa bytu w Internecie. Jeśli coś nie będzie się stale rozwijać, może niedługim czasie na zawsze zniknąć. Oczywiście nie należy wprowadzać innowacyjnych rozwiązań na naszej witrynie, jeśli nie jesteśmy czegoś pewni. Natomiast częste aktualizacje strony i dodawania nowości z pewnością sprawią, że nasza witryna www będzie odwiedzana przez stałych klientów, a także będą na nią zaglądać zupełnie nowi goście, którzy mogą się wpisać w poczet naszych potencjalnych klientów.

Bezpieczne strony WWW

Rozwijający się wciąż i wciąż Internet przynosi nieocenione możliwości związane z tworzeniem i projektowaniem stron www. Niestety, wraz z nowymi możliwościami rodzą się zupełnie nowe, dotąd niespotykane zagrożenia. Na szczęście istnieją jednak organizacje społeczne, które inwestując w tworzenie witryn www mogą skutecznie przyczynić się do powiększania stopnia bezpieczeństwa w Internecie. Jedną z istotniejszych kwestii jest również bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój najmłodszych osób, które już zaglądają do sieci i odwiedzają liczne serwisy internetowe.
Bezpieczeństwo dzieci w sieci powinno być priorytetem dla każdego rodzica dopuszczającego dziecko do sieci. Internet może być źródłem wiedzy i zabawy, pod warunkiem, że użytkuje się go w sposób odpowiedni i bezpieczny. Nie każdy maluch wie jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw Internetu. I to właśnie w gestii rodziców leży podjęcie odpowiednich kroków, które są w stanie to bezpieczeństwo zapewnić. Oprócz tych przydatnych treści, gdzie maluchy się czegoś uczą, rysują, piszą czy grają, w sieci znajduje się również mnóstwo treści, które są niebezpieczne i mogą zakłócić prawidłowy rozwój naszej pociechy. Jeśli zobaczymy, że ilości stron odwiedzanych przez nasze dziecko stron z treściami nieprzystosowanymi dla jego wieku, powinniśmy jak najszybciej podjąć działania, które mogą temu zapobiec. Nie można zostawiać małych dzieci samych w Internecie. Jeśli dziecko zasiada do komputera powinno się to odbywać pod naszą ścisłą kontrolą. Rodzic uważa, ze ochrona i zapewnienie bezpieczeństwa w świecie realnym jest wystarczająca. Nic bardziej mylnego, odwiedzanie niepożądanych witryn przez dzieci może spowodować większe szkody, niż niebezpieczeństwa spotkane w realnym świecie. Warto również wykupić i zainstalować programy, które blokują strony z treściami nieprzystosowanymi do młodego wieku odwiedzających. Wiele organizacji wspiera tego typu działania i stale propaguje rozwiązania, które w sposób skuteczny poprawiają bezpieczeństwo naszego dziecka w sieci.

Zaczynając projektować stronę internetową powinniśmy przede wszystkim zadbać o to by była ona przejrzysta i zgodna z obowiązującymi standardami. Strona www jest swoistą wizytówką firmy, dlatego też jej wygląd może mieć kluczowe znaczenie w przypadku odbioru przez odwiedzających naszą stronę gości. Osoba czy gość, która odwiedza naszą stronę internetową nie powinna mieć problemy ze znalezieniem […]


O stronie
Na blogu będę chciał dzielić się z Wami moimi uwagami/opiniami/radami na temat webmasterki, która jak wiadomo nie jest tylko zawodem, ale i sposobem na życie. Dla człowiek spoza branży może wydać się to dziwne, ale dla webmastera to coś całkowicie normalnego. Blog będzie zawierał wpisy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych webów. Może napisze kilka słów o sobie. Mam na imię Kuba, skończyłem Informatykę Stosowaną na AGH. Od 5 lat prowadzę własną firmę zajmującą się tworzeniem stron oraz ich promowaniem w internecie. Tworze strony w zasadzie w każdej technologii od html do flash'a. Jeśli chodzi o reklamę w internecie to moją specjalnością jest pozycjonowanie stron www w google.pl. Za pewne przez tą wyszukiwarkę tutaj trafiłeś :). Pozycjonowanie to szereg zabiegów od optymalizacji kodu strony, przez linkowanie, po zmiany na stronie mające na celu zapewnienie stronie wysokiego (najlepiej 1 miejsca) w wyszukiwarce pod daną frazę czy słowo kluczowe. Najczęsciej w Polsce pozycjonowanie dokonuje się dla google, gdyż wyszukiwarka ta posiada ponad 90% udział w rynku. Konkurencja jest słaba i w dodatku rozdrobniona, dlatego nie stanowi żadnej konkurencji dla google i nie ma żadnej ciekawej oferty dla biznesu w porównanie z gigantem z USA. W razie pytań/wątpliwości zapraszam do kontaktu ze mną poprzez mail/gg/telefon. Dodam, że realizuję także odpłatnie zlecenia z zakresu webmasterki oraz pozycjonowania stron www w wyszukiwarce google.pl - w razie zainteresowanie zachęcam do kontaktu, wycena jest darmowa i w żaden sposób zobowiązująca do czegokolowiek - napisz nic nie ryzykujesz poza kilkoma minutami swojego czasu, zleć pracę profecjonaliście. Pozdrawiam Kuba vel grubarybaseo. System reklamy TestWebmasterka nie jest lekki kawałek chleba także dobrze się zastanów, zanim będziesz chciał zrobić z niej swój środek utrzymania. Nie chciałbyś później chyba pozostać bez środków do życia?, a co z rodziną? - przemyśl dobrze każdą swoją decyzję.