Wybieramy firmę tworzącą strony

Jeśli już zdecydowaliśmy się na to, że zaprojektowanie i stworzeniem naszej witryny internetowej zajmie się jaką firma, powinniśmy bardzo rozsądnie podejść do ostatecznego wyboru wykonawcy. Wybór odpowiedniej firmy nie jest taką prostą sprawą i z pewnością nie możemy dokonywać takiego wyboru zbyt pochopnie. Konkurencja na rynku projektowanie i tworzenia stron www jest na tyle duże, że z pewnością odnajdziemy rozwiązanie, które będzie nam najbardziej pasować. Z drugiej jednak strony ta wielopodmiotowość na rynku IT sprawia, że możemy czuć się zagubienie, zwłaszcza, gdy nie wiemy jakimi kryteriami kierować się przy wyborze firmy. Na początku pod lupę zapewne weźmie duże firmy, niemal korporacje, które wykonały tysiące projektów podobnych do naszych. Duże koncerny IT nastawione są jednak przede wszystkim na zysk, dlatego nasza strona może wyglądać bardzo mechanicznie i niestety jej finalny wygląd może przypominać inne, już istniejące witryny w sieci.
Małe firmy, chociaż z mniejszym dorobkiem mają bardziej indywidualne podejście do klienta. Osobom w takich małych firmach, często zależy na dobrej witrynie podobnie jak nam. Jest jednak jeden minus tego rozwiązania. Firmy, które zatrudniają mało pracowników nie mogą nam zagwarantować szybkiej realizacji zlecenia. Jeśli jest to firma o dobrym prestiżu, tym bardziej. Nawał zleceń może sprawić, że realizacja naszego może odsunąć się daleko w czasie. Jednak takie firmy są bardzo elastyczne i zrobią niemal wszystko, by realizacja nasze zlecenia była traktowana priorytetowo.
Poza tym, istnieją jeszcze agencje reklamowe, które również zajmują się tworzeniem witryn internetowych, a także przy okazji ich reklamą. W takiej agencji pracuje sztab ludzi, który może budzić od razu nasze zaufanie. Niestety takie rozwiązanie jest zwykle najbardziej kosztowne. Jednak decydując się na takie rozwiązanie, zwykle zostanie kompleksowo obsłużeni w każdej materii działania, jakim jest projektowanie i tworzenie strony internetowej. To gwarancja długotrwałego sukcesu, na który będzie pracować bardzo wiele osób.

Tworzenie stron WWW

Tworzenie stron internetowych może odbywać się za pomocą różnych technik i technologii. Jednak zasadniczą bazą wiedzy, jaką powinien posiadać każdy, kto zabiera się do projektowania i tworzenia stron internetowych jest język HTML, gdyż to właśnie on jest potrzebny do stworzenia najprostszej strony internetowej. Znając tą technologię, możemy zamieścić na naszej stronie treści, które chcemy, a także dodatkowo je modyfikować, poprzez odpowiednio dobraną czcionkę, grafikę, kolory czy zdjęcia. Jeśli interesuje nas bardzie profesjonalne podejście do tworzenia stron www, powinniśmy również zapoznać się z tematyką Javy. Natomiast inna część osób specjalizuje się szczególnie w języku JSP czy też ASP.
Tworzenie serwisu internetowego ma niemal podwójne znaczenie. Przede wszystkim wyrysowanie projektu danej witryny, a także zapisanie go w odpowiednim kodzie. W tym przypadku przyda nam się z pewnością grafik, które będzie biegle posługiwał się wiedzą kodera. Niestety na rynku internetowym właśnie o takich grafików bardzo trudno. Strona internetowa ma być przede wszystkim tworzona z myślą o ludziach. Niestety, nie wszystko to co jawi się dobrze oczom komputerowca zajmującego się tworzenie serwisów internetowych, będzie czytelne dla naszych odwiedzających. Poza tym wszystkim możemy mieć spore problemy z wyszukiwarkami, która potrafią nie akceptować pewnych rozwiązań, które to zastosowujemy w naszym serwisie internetowym. Ważne jest również unikalność strony www. Niestety, strony sa zwykle tworzone na tak zwane „jedno kopyto”. Różnią się jedynie kolorystyką layoutu, czy też rodzajem zastosowanej czcionki. Nie warto bezmyślnie podążać za już obecnymi trendami. Podstawą powinno być wdrażanie zupełnie innowacyjnych rozwiązań, które jako pierwsze pojawią się właśnie na naszej witrynie internetowej. Jeśli nie podejdziemy do wykonywania strony czysto mechanicznie, mamy szansę na osiągnięcie naprawdę sporego sukcesu w dziedzinie tworzenia i projektowania stron www. Najważniejsza jest kreatywność przy tworzeniu stron i w dłuższym okresie czasu z pewnością nam się to opłaci.

Wskazówki przy tworzeniu funkcjonalnych stron

W dzisiejszych skomputeryzowanym świecie stworzenie witryny internetowej nie jest trudne. Jednakże stworzenie dobrej i zachęcającej do odwiedzin witryny jest już znacznie trudniejsze. Warto zapoznać się z kilkom wskazówkami, które wskażą nam drogę do osiągnięcia sukcesu w dziedzinie tworzenia stron www. Pierwszym istotnym elementem jest to, by nasza strona internetowa była dostosowana w pełni do standardów, które ustaliło konsorcjum W3C. Korzystają z technologii CSS czy też xHTML pozwoli później na łatwe i przejrzyste wprowadzenie pożądanych zmian na stronie www.
Strona internetowa ma przede wszystkim zawierać informacje w postaci interesujących treści. Dlatego też powinniśmy dużo wcześniej zadbać o to co ostatecznie umieścimy na naszej stronie www. Jeśli sami nie jesteśmy biegli w tworzeniu artykułów czy tekstów na stronę, można to niewielkim kosztem zlecić osobie, która nie jest bezpośrednio związania z naszą witryną www. Wcześniejsze zadbanie o odpowiedni wybór obrazków czy zdjęć do galerii, również jest bardzo istotną kwestią. Z racji tego, że większość ludzi na świecie jest wzrokowcami, szybciej zwrócą uwagę na obrazek niż na masę tekstu. Warto więc pisać zwięźle. Nie można kopiować treści z innych stron. Pamiętajmy unikalne teksty na nasze stronie do pierwszy klucz do sukcesu, jaki może osiągnąć nasza firma przy długofalowych działaniach prowadzących do jak najlepszego wypromowania strony. Jeśli w Internecie podoba nam się jakaś stronę, to warto czerpać z niej inspirację i stworzyć odpowiednio analogiczny design. Najważniejsza jest metoda małych kroczków, jeśli coś nam nie wyjdzie nie zniechęcajmy się od razu. Być może warto będzie skorzystać z doświadczeń osób, które tworzyły już witryny internetowe. Ich wiedza i umiejętności, mogą w skutecznie sposób pomóc nam, by to właśnie nasza witryna była najbardziej zachęcająca i przyciągała do siebie mnóstwo osób zainteresowanych treściami na niej zawartymi. Inwestycja w osobę, która będzie regularnie zarządzać naszą stroną również jest bardzo istotna. Osoba, która zadba o jej wizerunek, będzie zajmowała się wprowadzaniem newsów i aktualizacją serwisu, może być nieoceniona.

Projekt strony WWW

Firmy, które na co dzień zajmują się tematyka tworzenia stron www mają do zrealizowania przede wszystkim dwa punkty konkretnego planu. Pierwszy z nich do zdobycie klienta, natomiast drugi punkt obejmuje swoich działaniem poznanie potrzeb klienta i zrealizowanie jego wizji danej witryny www. Zbudowanie takiej strony internetowej, które spełnia wszystkie oczekiwania klienta wcale nie jest takie proste, nawet dla procesjonalnego webmastera z wieloletnim doświadczeniem. Zleceniobiorca musi również zaangażować do projektu samego zleceniodawcę, gdyż tylko sprawna komunikacja i porozumienia mogą przynieść sukces w tej dziedzinie.
Najpierw jednak należy zacząć od pozyskania klienta, któremu odpowiada nasza oferta i warunki cenowe. Niezależnie od tego czy ma to być prosta strona www, wizytówka firma czy ogromny rozbudowany portalu, musi podejść do sprawy bardzo profesjonalnie. Pierwsze spotkanie z klientem może zadecydować o powierzeniu tworzenia strony, lub też o całkowitym odrzuceniu firmy, która zajmuję się projektowaniem witryn. Projekty stron www to ciężka praca, szczególnie wtedy gdy trafi się na niezdecydowanego klienta, który sam do końca nie wie czego tak naprawdę chce. Profesjonalista potrafi tak sprytnie podejść klienta, że bez wahania zgodzi się on przyjąć wszystkie proponowane założenia. Firma powinna przedstawić jasny i klarowny opis projektu, tak by klient mógł się zapoznać ze wszystkimi etapami, jakie występują podczas tworzenia witryn www. Warto tez omówić wszystkie treści zawarte w umowie, tak by w późniejszym czasie nie natknąć się na przykre niespodzianki. Istotną sprawą dla firmy jest spojrzenie na dane zlecenie oczami klienta, który powierza nam wykonanie kontentego zadania. Firma przedstawia swoje dotychczas zrealizowanie projekty w formie portfolio, a klient ma pełny obraz tego jak może i będzie wyglądać jego witryna www w sieci. Jeśli nie będzie posiadać planu konkretnego działa, klient może czuć się zagubiony i nerwowy, gdyż nie będzie do końca znał zamiarów i intencji danej firmy projektującej strony internetowe.

Umowa o tworzenie stron

Jeśli już zdecydujemy się zlecić stworzenie i zaprojektowanie naszej strony internetowej firmie niezależnej od nas, przede wszystkim zwróćmy uwagę na punkty zawarte w umowie. Podpisanie umowy z firmą zobowiązuje obie stronie do zawartych w niej treści, jeśli jednak się z nią dokładnie nie zapoznamy możemy napotkać w późniejszym czasie spore problemy. Zazwyczaj tego typu zlecenia regulowane są w zakresie umowy o dzieło lub też umowy zlecenie. Te oba podmioty są regulowane przez Kodeks Cywilny, dokładnie artykuły 627-646. Umowa jest zobowiązanie obu stron do wykonywania określonych w umowie czynności. W gruncie rzeczy podstawowymi zapisami jest wykonanie danej usługi przez zleceniobiorcę, nas natomiast zobowiązuje to do zapłaty w określonym terminie ustalonej wcześniej kwoty.
I tak zleceniobiorca musi się zobowiązać nie tylko do zaprojektowania czy stworzenia strony, ale przede wszystkim do poprawnego działania strony internetowej. Oczywiście umowa musi być podpisana przez obie strony i sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach. Nie można decydować się tylko na umowę w formie ustnej, gdyż zwykle, prędzej czy później, jedna ze stron nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Priorytetem przed podpisaniem takie umowy jest dokładne zapoznanie się z profilem działalności firmy, której zlecamy wykonanie witryny internetowej. Bardzo dużo nam powie wizerunek danej firmy, jego portfolio. Jeśli jest bogate i firma ma wiele zleceń, to znaczy, że cieszy się zaufaniem wśród klientów. Jeśli mamy możliwość warto zapoznać się z referencjami danego podmiotu. Internet daje możliwość swoistego prześwietlenia firmy w sposób bardziej konkretny, mianowicie przez poznanie opinii klientów, którzy już skorzystali z usług oferowanych przez daną firmę wykonującą strony internetowe. Dopiero po przeanalizowaniu wszystkich za i wszystkich przeciw, możemy śmiało przystąpić do podpisania umowy z daną firma, która zobowiąże się do wykonania poprawnie działającej strony w terminie i w takiej koncepcji, jaką my sami dostarczymy.

Tworzenie stron internetowych może odbywać się za pomocą różnych technik i technologii. Jednak zasadniczą bazą wiedzy, jaką powinien posiadać każdy, kto zabiera się do projektowania i tworzenia stron internetowych jest język HTML, gdyż to właśnie on jest potrzebny do stworzenia najprostszej strony internetowej. Znając tą technologię, możemy zamieścić na naszej stronie treści, które chcemy, a […]


O stronie
Na blogu będę chciał dzielić się z Wami moimi uwagami/opiniami/radami na temat webmasterki, która jak wiadomo nie jest tylko zawodem, ale i sposobem na życie. Dla człowiek spoza branży może wydać się to dziwne, ale dla webmastera to coś całkowicie normalnego. Blog będzie zawierał wpisy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych webów. Może napisze kilka słów o sobie. Mam na imię Kuba, skończyłem Informatykę Stosowaną na AGH. Od 5 lat prowadzę własną firmę zajmującą się tworzeniem stron oraz ich promowaniem w internecie. Tworze strony w zasadzie w każdej technologii od html do flash'a. Jeśli chodzi o reklamę w internecie to moją specjalnością jest pozycjonowanie stron www w google.pl. Za pewne przez tą wyszukiwarkę tutaj trafiłeś :). Pozycjonowanie to szereg zabiegów od optymalizacji kodu strony, przez linkowanie, po zmiany na stronie mające na celu zapewnienie stronie wysokiego (najlepiej 1 miejsca) w wyszukiwarce pod daną frazę czy słowo kluczowe. Najczęsciej w Polsce pozycjonowanie dokonuje się dla google, gdyż wyszukiwarka ta posiada ponad 90% udział w rynku. Konkurencja jest słaba i w dodatku rozdrobniona, dlatego nie stanowi żadnej konkurencji dla google i nie ma żadnej ciekawej oferty dla biznesu w porównanie z gigantem z USA. W razie pytań/wątpliwości zapraszam do kontaktu ze mną poprzez mail/gg/telefon. Dodam, że realizuję także odpłatnie zlecenia z zakresu webmasterki oraz pozycjonowania stron www w wyszukiwarce google.pl - w razie zainteresowanie zachęcam do kontaktu, wycena jest darmowa i w żaden sposób zobowiązująca do czegokolowiek - napisz nic nie ryzykujesz poza kilkoma minutami swojego czasu, zleć pracę profecjonaliście. Pozdrawiam Kuba vel grubarybaseo. System reklamy TestWebmasterka nie jest lekki kawałek chleba także dobrze się zastanów, zanim będziesz chciał zrobić z niej swój środek utrzymania. Nie chciałbyś później chyba pozostać bez środków do życia?, a co z rodziną? - przemyśl dobrze każdą swoją decyzję.